SV pojišťovna, a. s. byla založena v roce 1994 pod názvem VICTORIA pojišťovna, a. s. a následně v roce 2012 přejmenována na ERGO pojišťovna, a.s.

Jako držitel univerzální pojišťovací licence nabízí SV pojišťovna svým klientům široké portfolio pojistných produktů. Jsme specialistou na cestovní pojištění, zdravotní pojištění cizinců, pojištění odpovědnosti pilota a pojištění prodloužené záruky. Dále se zaměřujeme zejména na pojištění majetku, pojištění odpovědnosti, životní pojištění a úrazové pojištění.

Od 4. listopadu 2021 je vlastníkem ERGO pojišťovny S. V. Holding AG . S.V. Holding AG je také  100% vlastníkem společností Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung AG a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung AG. Akcionáři a zakladateli S.V. Holding AG jsou prostřednictvím holdingových společností saské spořitelny a jihoněmecké pojišťovny Bayern-Versicherung AG se sídlem v Mnichově a SV Sparkassen Versicherung se sídlem ve Stuttgartu.

Vlastnická struktura

Sparkassen-Versicherung Sachsen operuje na německém trhu téměř 30 let. Patří do skupiny veřejných pojistitelů a je jedinou pojišťovnou se sídlem ve Svobodném státě Sasko. Ročně vykazuje okolo 720 mil. EUR předepsaného pojistného a její počet interních a externích zaměstnanců dosahuje cca 800 osob.

Jana Jenšová

Předsedkyně představenstva odpovědná za správu pojistných smluv, compliance, aktuárskou funkci, risk management, interní audit, IT a HR.

Jiří Maděra

Člen představenstva odpovědný za finance, správu aktiv, zajištění, pojistnou matematiku, likvidaci škod, právní oddělení a vývoj produktů.

Katja Müller

Členka představenstva odpovědná za obchod, PR a marketing.