Neznámé adrenalinové sporty: Kde je vyzkoušet a jak se pojistit?

21.9.2023

Každý zná bungee jumping na Novém Zélandu nebo potápění s žraloky v Jižní Africe. Ale co takhle vyzkoušet něco méně známého a stejně vzrušujícího? Připravili jsme pro vás tipy na několik méně známých adrenalinových sportů a místa, kde je můžete vyzkoušet. 

  1. Volné potápění v Řecku

Místo klasického potápění s kyslíkovou bombou zkuste volné potápění. Řecko s jeho průzračnými vodami je ideálním místem pro tento sport. Ponořte se do hlubin Egejského moře a objevte skryté podmořské jeskyně a korálové útesy. Ale pozor, bez správného výcviku a vybavení může být volné potápění nebezpečné. Doporučujeme absolvovat kurz a mít vždy s sebou zkušeného průvodce. 

  1. Sandboarding v Peru

Surfování na dunách? Proč ne! V oblasti Huacachina v Peru můžete sjet na prkně obrovské písečné duny. Tato oáza uprostřed pouště nabízí nejen úchvatné výhledy, ale také adrenalinový zážitek, když sjíždíte duny rychlostí až 60 km/h. A pro ty, kteří hledají ještě větší vzrušení, je zde možnost vyzkoušet i dune buggies. 

  1. Jeskynní rafting na Novém Zélandu

Zatímco většina turistů míří na bungee jumping, můžete vyzkoušet rafting v podzemních řekách Waitomo Caves. Představte si jízdu na raftu v naprosté tmě, osvětlenou pouze tisíci svítícími červy na stropě jeskyně. To je zážitek, který si nesmíte nechat ujít! 

  1. Paragliding nad etiopskými horami

Simienské hory v Etiopii nabízejí nejen úchvatné výhledy, ale také ideální podmínky pro paragliding. Vznesete se nad úchvatnými útesy, hlubokými kaňony a divokou přírodou. S trochou štěstí můžete spatřit i vzácné etiopské babuiny nebo dokonce leopardy. 

  1. Ice climbing v Norsku

Místo lezení po skalách zkuste výstup po zmrzlých vodopádech v norských fjordech. V zimních měsících se vodopády promění v ledové monumenty, které představují výzvu pro každého horolezce. S vybavením do rukou a zkušeným průvodcem po boku se můžete vydat na dobrodružství svého života. 

Nezapomeňte na cestovní pojištění 

Při vyzkoušení těchto méně známých adrenalinových sportů je nezbytné mít kvalitní sportovní pojištění. Nikdy nevíte, kdy může dojít k neočekávanému zranění, ať už kvůli nepředvídatelným podmínkám nebo nedostatečné přípravě. Pojištění rizikových sportů vám poskytne klidnou mysl a ochrání vás před vysokými lékařskými náklady v zahraničí. Pojištění sportů dělíme do 3 kategorií: 

Za nízkou cenu si můžete online sjednat pojištění, které vás ochrání před neočekávanými náklady a poskytne vám asistenci 24/7. 

Ať už jste začátečník nebo zkušený dobrodruh, vždy je důležité myslet na svou bezpečnost. Méně známé adrenalinové sporty nabízejí nezapomenutelné zážitky, ale také přinášejí rizika. S kvalitním pojištěním adrenalinových sportů můžete svět objevovat s klidným srdcem.