Neobvyklé zimní sporty po celém světě

5.3.2024

Zimní sporty jsou oblíbenou aktivitou v mrazivých měsících. I přes to, že si většina z nás užívá jízdu na ledních bruslích, lyžích nebo na snowboardu, adrenalinoví nadšenci hledají netradiční možnosti, jak tohoto počasí využít. Pokud jste jedním z nich, můžete v dnešním článku načerpat inspiraci, kam se vydat za tím největším zimním dobrodružstvím. 

Lední plavání ve Finsku 

Plavání v ledové vodě se může zdát jako jedna z těch jednodušších aktivit. Pravdou je, že je tento sport velmi náročný a potenciálně může být i nebezpečný. Existuje však velká řada míst, kde je lední plavání bezpečné provozovat. Finsko nabízí řadu veřejně přístupných míst s vyhřívanými saunami a výřezy v ledu na jezerech a moři. 

Plachtění na ledě ve Švédsku 

Vzrušující sport, který kombinuje prvky plachtění a rychlostní klouzání po ledu. Základem jsou speciálně navržené lední jachty s kovovými běžci a plachtami. Tato kombinace vám umožní klouzání po zamrzlých jezerech nebo i řekách.  

snowkiting - adrenalinový zimní sport

Skijoring v Kanadě 

Za skijoringem můžete vyrazit do Kanady. Získáte neskutečný zážitek z jízdy na lyžích, které jsou taženy koněm, psy, nebo motorovým vozidlem, například sněžným skútrem. Neobvyklá jízda je o to víc umocněna kouzlem okolní Kanadské přírody.  

Mountaineering Skiing na hranici Itálie a Švýcarska 

Tomuto adrenalinovému sportu se také říká Skimo nebo ski touring. Využít zde můžete své znalosti horolezeckých technik a lyžovat mimo upravené sjezdovky. Také se vám bude hodit znalost a porozumění sněhovým a lavinovým podmínkám. Bez těchto znalostí se u tohoto typu sportu určitě neobejdete. Dbejte na prevenci a vše si pečlivě nastudujte a zvažte, zda je pro vás Skimo to pravé. 

Potápění na Antarktidě 

Pro všechny, kteří chtějí zažít opravdovou výzvu, máme v rukávu ještě jednu aktivitu. Na Antarktidě při potápění můžete pozorovat jedinečný mořský život ukrytý pod hromadou ledových útvarů. I tato pohádková podívaná s sebou může nést spoustu rizik. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, nezapomeňte si vše pečlivě naplánovat a také zvážit, zda tak velký nápor zvládnete. 

Myslete na cestovní pojištění 

Adrenalinové sporty jsou sice zábava, ale je nutné myslet i na rizika. Správná volba cestovního pojištění vám může pokrýt výdaje v případě nečekaného zranění, vysokých nákladů za ošetření v zahraničí, nebo poškození vašeho vybavení.  

Pojištění si u nás můžete sjednat na rekreační, adrenalinové, i extrémní sporty.  Sjednání je možné zařídit online a naše podpora s vámi bude na cestách 24/7. 

Vyberte si odvážnou pojišťovnu pro odvážné sportovce.